Радио Милева

Се помири со Садетин, а зимува со Мустафа: Љубовниот живот на Емина Јаховиќ постојано во фокус, а сега таа ја открива вистината

Се помири со Садетин, а зимува со Мустафа: Љубовниот живот на Емина Јаховиќ постојано во фокус, а сега таа ја открива вистината
фото:емина јаховиќ/инсатграм

Љубовниот живот на Емина Јаховиќ извесен период е во фокусот на јавноста и регионалните медиуми.

Таа се помири со своето поранешно момче Садетин Саран, а потоа замина на зимски одмор со поранешниот сопруг Мустафа Сандал и децата. Емина ги збуни сите, па никој не знае со кого е во врска.

фото:инсатграм

Пејачката ги помина празниците со Мустафа, па ја објасни во каков однос се.

„Патувавме заедно, Мустафа, децата и јас. Беше навистина убаво. Мустафа е пред се татко на моите деца, добра личност и пријател. Тоа е единствената работа што можам да ја кажам на оваа тема“, кратко и јасно им кажа Емина на турските медиуми, а потоа ја прашаа за нејзината врска со Садетин Саран:

фото:принтскрин/ексклузивно

„Не сакам да кажам ништо на оваа тема. Не сакам да зборувам за Садетин Саран“.

Останати вести од Радио Милева