Радио Милева

Се појави во најкраткиот фустан досега: Лепа Брена во 59-тата година ги покажа гаќичките

Се појави во најкраткиот фустан досега: Лепа Брена во 59-тата година ги покажа гаќичките
фото: Принтскрин

Лепа Брена каде и да се појави го привлекува вниманието и прави вистински лом. Овој пат пејачката настапуваше на Црногорското приморје во една дискотека во Будва.

Имено, пејачката на настап се појави во бел краток фустан кој што одлично ја истакна нејзината фигура, но и откри повеќе од вообичаено.

 

View this post on Instagram

 

TOP HILL 😍👍❤️Budva💋👍❤️#srecnazena #udjislobodno #bolisineprolazis #zarjevaznodalsepevailipjeva

A post shared by Lepa Brena (@lepabrenaa) on

Фустанот бил прекраток така што на пејачката и ѕирнале гаќичките кои ги носела под оваа кратка кобминација, па така фановите не само што уживале во нејзиниот глас, туку и во нејзиниот изглед.

За потсетување, Брена е позната по тоа што во почетокот на кариерата носеше кратки комбинации.

Останати вести од Радио Милева