Радио Милева

Се подготвува за венчавка: Гоца Божиновска ќе го жени синот, а веќе се договориле и за термин

Се подготвува за венчавка: Гоца Божиновска ќе го жени синот, а веќе се договориле и за термин
фото:принтскрин/инстаграм/еспресо.рс

Пејачката Гоца Божиновска ја сака за снаа девојката на нејзиниот син, Бојана Родиќ.

Таа за „Курир старс“ откри дека нејзиниот син Мирко Шијан најавил дека планира брак Бојана која е сестра на Богдана Ражнатовиќ.

Иато така додаде дека веќе започнала со реновирање на куќата.

 

View this post on Instagram

 

?

A post shared by Bojana Rodic (@bojana__rodic) on

За организацијата на свеченоста се уште не започнала, поради состојбата со коронавирусот, но се надева дека следната година ќе биде можно да се одржи голема свадба.

Гоца истакна дека ќе им даде сè што им треба, а од нив очекува само внуци.

 

View this post on Instagram

 

???

A post shared by Goca Bozinovska (@gocabozinovska) on

“Па, не можам да дочекам да возам количка и бебе во неа. Што друго останува за мене? Бојана е како мене, вистинска чигра! Толку многу образовани и добри деца. Гледам дека многу се сакаат еден со друг и навистина ми е драго. Тие имаат, фала му на Бога, сè што и да сакаат, и јас ќе организирам сè за нив, оставете ги да уживаат. Мојата снаа не мора да стори ништо, само оставете ја да ми даде внук и јас ќе бидам пресреќена! Тие го направија Мирко деликвент, а тој е добар како леб! Не можам да дочекам да се ожени! “, рече Гоцаза споменатиот медиум.

Останати вести од Радио Милева