Радио Милева

Се омажи ќерката на Лени Кравиц

Се омажи ќерката на Лени Кравиц
фото: гуливер/гетиимагес

Овој викенд во Париз се случи долгоочекуваната венчавка на Зое Кравиц и Карл Глусман.

По три годишна врска, парот се заколна на вечна љубов во домот на Лени. Луксузниот дом на Кравиц има осум спални соби и се протега на три ката, париската вила од 18 век се наоѓа во една од најлуксузните населби.

На венчавката присутвувале најблиските роднини и голем број на пријатели од Холвуд, меѓу кои и Никол Кидман.

Освен родителите, таткото Лени Кравиц, мајката Лиса Боне и очувот Џејсон Момое, на венчавката присуствувале и нејзини колешки, меѓу кои и Рис Витерспун.

Младата одбрала несекојдневна венчаница, односно необичен венчален фустан изработен од перли, а под неа носеше бели сатенски куси пантолони- „бициклистички“ и топ.

Двојката тајно се венчала пред еден месец, а се запознале на една забава преку пријатели.

Останати вести од Радио Милева