Радио Милева

Се огласи уметникот од кого Карлеуша ја украде идејата за настапот на МАС

Се огласи уметникот од кого Карлеуша ја украде идејата за настапот на МАС

Јелена Карлеуша на МАС ја претстави својата нова песна „Лајк“, а многумина се изненадија кога дознаа дека нејзиниот настап не е оригинален.

Јелена идејата ја украла од друг уметник кој се огласи на социјалните мрежи.

Имено, пред промоција на песната „Лајк“, имаше видео на кое на знак покрај пат виси беживотно тело, додека Јелена се обраќа на оние кои ќе ја слушат нејзината песна.

 

View this post on Instagram

 

No photoshop! У каждого своя дорога. Everyone has his own way. #platonyurich

A post shared by PLATON YURICH (@platon_yurich) on


Меѓутоа, оваа идеја во јули претходната година ја обработи Платон Јурика, директор на фотографии и член на руски сојуз на фотографии кој се занимава со уметност.

На социјалните мрежи, Платон објави фотографија од настапот на Јелена, па напиша дека тој и бил инспирација.

Останати вести од Радио Милева