Радио Милева

Се огласи сопругот на заразената актерка: „Ја гледав пред прагот на смртта!“

Се огласи сопругот на заразената актерка: „Ја гледав пред прагот на смртта!“
фото:принтскрин/твитер

Сопругот на Линда Лусарди, Сем Кејн (51) им порача на обожавателите дека актерската легенда конечно се врати дома откако на 19 март откри дека е заразена со коронавирус

Сем сподели со своите следбеници на социјалните мрежи: „Толку е благослов што си вечерва сум дома со мојата убава девојка“.

Линда беше хоспитализирана со денови и дишеше на респиратор.Нејзината состојба во тие денови беше критична.Сем исто така беше хоспитализирани, но неколку дена подоцна беше испратен на домашно лекување.

Тој редовно споделува со своите следбеници на социјалните мрежи за состојбата на неговата сопруга и ги повикува луѓето сериозно да ги сфатат правилата за самоизолација.
„Не можам да напоменам доволно дека ова не е само грип. Ја гледав мојата девојка пред вратата на смртта“. рече тој.

“Се чувствував како да ме влечат таму. Тоа е сурова, злобна, немилосрдна, немирна болест. Тоа беше како да има три раце. Едната ве дави. Другата го турка лицето надолу. Третата го извлекува срцето од градите и едноставно не запира. … со денови “

“Ве молам, престанете да излегувате. Ве молиме, бидете сигурни.”

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Linda Lusardi (@lindalusardi) on

Во 1998 година, Линда се омажи за актерот Сем и тие имаат две деца, синот Џек и ќерката Луси.

Останати вести од Радио Милева