Радио Милева

Се огласи и Лора Турунџиева: Еве што објави за раѓањето на наследникот

Се огласи и Лора Турунџиева: Еве што објави за раѓањето на наследникот
фото:фејсбук

Среќната млада баба Сузана Турунџиева, вчера беше првата која јавно се огласи и на сите им се пофали дека добила внук од нејзината ќерка Лора.

Убавата вест дека Турунџиеви добија наследник веднаш се појавија во домашните медиуми, а сега на својот профил и оној на новопечениот татко Филип Наунов осамна емотивната објава на мама Лора која напиша:

„Нашата прва радост! Најубавиот поклон од Бога, станавме мама и тато на нашиот син! – напиша Лора.

Инаку, Лора врера(7-ми март) во раните утрински часови на свет го донесе бебенцето откако по 20 часа породулни болки, морала да биде породена со царски рез, иако посакувала породувањето да биде по природен пат.

 

Останати вести од Радио Милева