Радио Милева
тага

Се огласи и Боба по повод смртта на Марија од „Жикина династија“

Се огласи и Боба по повод смртта на Марија од „Жикина династија“
фото: принтскрин/јутуб

Актерката Ријалда Кадриќ, позната по улогата на Марија од серијалот „Луде године“ односно „Жикина династија“, почина ненадејно вчеравечер на 57-годишна возраст во Атина, каде живееше во последните години од нејзиниот живот.

По тој повод се огласи и Владимир Петровиќ познат како Боба од „Жикина династија“.

Тој кратко прокоментирал:

„Не знам што да ви кажам. Во шок сум и еве не можам да верувам“.

Боба и Марија важеа за еден од омилените парови во екс Југославија.

Останати вести од Радио Милева