Радио Милева

Се е подготвено: Се појавија првите фотографии пред свадбата на Меган Маркл и принцот Хари

Се е подготвено: Се појавија првите фотографии пред свадбата на Меган Маркл и принцот Хари

Цел свет зборува за венчавката на идната принцеза Меган Маркел и прицнот Хари, која е закажана за утре. А еден ден пред свадбата парот направи „генерална проба“.

Целиот град е украсен и подготвен за големата прослава. Идните сопружници вчерашниот ден го поминаа прегледувајќи ги последните подготовки и потврдија дека се изгледа во најдобар ред.

Папраците ги сликале Меган и Хари, а на социјалните мрежи добија коментари дека никогаш не биле позаљубени.

Nothing like a bit of Pomp. #royalwedding #photography #work #nikon #royalfamily

A post shared by Brad Page (@bpsnapper) on