Радио Милева

Сашко Коцев за Светско првенството: Ако се играше во Македонија…

Сашко Коцев за Светско првенството: Ако се играше во Македонија…

Светското првенство во фудбал 2018 година се игра во Русија, а има уште малку до самиот крај.

Деновиве се игра полуфиналето, а фановите на фудбалот навиваат за својота омилена репрезентација.

фото: мондо

Сношти во полуфиналната вечер се натпреваруваа Франција – Белгија, па бидејќи Франција ја однесе победата со резултат 1: 0 таа ќе биде едниот финалист.

Останува да видиме дали ќе игра против Англија или Хрватска.

Македонскиот актер Сашко Коцев понесен од фудбалската треска на својот Фејсбук профил сподели статус за Светското првенство и се пошегува како би изгледало доколу се игра во Македонија.

„Светсково ако би се играло кај нас,комотно може прво полувреме у Скопје,второ у Велес,VAR у Петровец, напиша Сашко на Фејсбук.

фото: Фејсбук

Во недела е финалето, па останува да видиме кој ќе биде светски првак.