Радио Милева

Сашко Коцев го прослави својот роденден – еве колку години наполни познатиот актер

Сашко Коцев го прослави својот роденден – еве колку години наполни познатиот актер

Родендените е денот кога се потсетуваме дека на таа дата сме родени и дека постоиме.

Некои родендени ќе ги паметиме засекогаш бидејќи не потсетуваат на прекрасни моменти поминати со драги личности. Како и да е, секој различно го одбележува роденденот.

Познатиот македонски актер вчера го прослави својот 37 роденден. Имено, Сашко Коцев е роден пред 37 години во Куманово, а денес важи за еден од најпознатите актери.

Со својата харизма, талент, смисла за хумор секогаш знае да ја насмее публиката.

Коцев во телефонски разговор за „Ексклузив“ откри дека во текот на вчерашниот ден имал многу обврски.

Исто така истакна дека роденденот ќе го прослави заедно со сопругата и ќерката.

Коцев и преку социјалните мрежи им се заблагодари на своите пријатели за честитките.