Радио Милева

Саша Поповиќ проговори за Дарко Лазиќ: „Не се ни појави, а ветуваше помош“

Саша Поповиќ проговори за Дарко Лазиќ: „Не се ни појави, а ветуваше помош“
фото:принтскрин/гранд/еспресо.рс

Пред неколку месеци, кога беше гостин во жирито на „Ѕвездите на Гранд“, во кое тој самиот победи во 2007 година, Дарко Лазиќ избра најмногу конкуренти да им биде ментор.

Ова значеше дека тој е должен да работи со кандидатите, да ги подготви за секој круг од натпреварот и да им биде достапен за каква било помош поврзана со натпреварот.

Лазиќ не ја исполнил својата обврска, барем кога станува збор за Страхиња Живановиќ, кој го откри тоа во саботата навечер. Кога се претстави пред жирито со две песни, првото нешто што го прашаа е дали тој работел со Дарко. Отпрвин, тој невнимателно рече дека работел, но Саша Поповиќ го негираше тоа.

фото:звезде гранда/инстаграм

– Не. Тука треба да направиме корекција. Продукцијата работеше со него затоа што Дарко не се појави – остро спомена директорот на „Гранд“, додека Живановиќ ја објасни целата ситуација.
– Реков „да“ затоа што правевме часови за менторство. Не со Дарко, туку со продукцијата – рече Страхиња.

Покрај него, во декември минатата година, Лазиќ избра да биде ментор на Ајла Муминовиќ, Николина Милосавjeевиќ и Санела Марковиќ. Сè уште не е познато дали Лазиќ имал часови со овие тројца кандидати или се однесувал како во случајот со Страхиња.

Останати вести од Радио Милева