Радио Милева

Саша Поповиќ открива дека на „Ѕвездите на Гранд“ им се приклучува нова ѕвезда (фото)

Саша Поповиќ открива дека на „Ѕвездите на Гранд“ им се приклучува нова ѕвезда (фото)
фото:саша поповиќ/инстаграм/принтскрин

Како што откри директорот на „Гранд“, Саша Поповиќ, ново засилување на Гранд продукцијата е музичкиот продуцент Александар Милиќ Мили.

Мили, исто така, ќе биде дел од големиот музички натпревар „Звездите на Гранд“ и ќе работи на развој на млади таленти.

Мили доаѓа на позицијата директор на музичка продукција на Гранд, и тој носи голема новина во новиот циклус на шоуто – тој ќе ја предводи групата од 120 нови натпреварувачи кои ќе се најдат во улога на предизвикувачи на старите учесници за да го освојат своето место на ова натпреварување.

Исто така, Мили ќе биде задолжен за развој на кариерата на млади изведувачи кои покажуваат дека имаат талент и потенцијал да станат големи sвезди.

 

View this post on Instagram

 

Where to?…a yeah, nowhere…I’m blessed where I am ….???

A post shared by MILIGRAM (@miligramofficial) on

“Гранд продукција постојано, веќе 20 години, се занимава со музиката со неверојатна посветеност и мило ми е што сум дел од продукцијата. Досега, следав сè што направија и соработував на одредени проекти со Саша Поповиќ, а сега со можноста за целосна соработка одиме напред со полна брзина “, посочи Мили.

 

View this post on Instagram

 

The hat is the elegance, the tilt is the attitude…. -Frank Sinatra-

A post shared by MILIGRAM (@miligramofficial) on

Во оваа пригода зборуваше и Саша.

„Домашната музичка сцена не може да се замисли без името на Мили, голем број хитови направени пред години го носат неговиот потпис и затоа беше природно да се донесе таков професионалец во Гранд, и да продолжиме да ја развиваме продукцијата заедно, како во Србија, така и во странство, вели креативниот директор на Гранд, кој не крие дека е многу среќен поради овој трансфер.

Останати вести од Радио Милева