Радио Милева

Саша Поповиќ ги откри промените во новата сезона на „Ѕвездите на Гранд“ и дали Марија Шерифовиќ ќе биде дел од жирито

Саша Поповиќ ги откри промените во новата сезона на „Ѕвездите на Гранд“ и дали Марија Шерифовиќ ќе биде дел од жирито
фото:инсатаграм/звезде гранда/принтскрин

Директорот на „Гранд“ продукција, Саша Поповиќ, во емисијата „Ѕвездите на Гранд специјал“, најави големи промени во популарниот музички натпревар. Поповиќ открива дека во наредната сезона покрај стандардните членови, ќе собере и големи музички имиња од цела поранешна Југославија.

-Ќе ја најавам новата сезона на „Ѕвездите на Гранд“, темата е ваква. Цела југословенска, односно екс-југословенска естрада ќе се бори против нашето жири. Секако, главни актери се кандидатите во шоуто. Што тоа значи ќе гледате во следната сезона, вели Поповиќ.

Во текот на емисијата тој откри дека Марија Шерифовиќ ќе биде член на жирито и во наредната сезона, а кога ја прашал кога ќе се оставари во улогата на мајка добил одговор што не го очекува.

фото:инсатаграм/звезде гранда/принтскрин

-Бидејќи си во филмот „Исповед“ кажа дека ќе се оставриш како мајка, кога ќе биде тоа и дали се уште планираш? – ја прашал Поповиќ.

-Апсолутно, планирам од оној момент кога ќе престанам да бидам дека од „Ѕвездите на Гранд“. Затоа што сакам на своето малечко да се посветам, а не да го чуваат баби и дедовци, како што мене ме чуваа, изјавила пејачката.

фото:инсатаграм/звезде гранда/принтскрин

-Мене најмногу ме интересира кој ќе биде таткото, кажа Саша, а нејзиниот огдовор бил дека тоа и нејзе најмногу ја интересира.

Останати вести од Радио Милева