Радио Милева

Саша Поповиќ донесе одлука: Откажано финалето на „Ѕвездите на Гранд!“

Саша Поповиќ донесе одлука: Откажано финалето на „Ѕвездите на Гранд!“
фото:принтскрин/јутјуб/ало.рс

По вонредната состојба предизвикана од пандемијата на коронавирус, продолжи снимањето на популарното музичко натпреварување „Ѕвездите на Гранд“.

Тимот на порталот „Ало.рс“ го најде Саша Поповиќ на самиот влез од студиото во Косутњак, а тој открил дека како пензионер веднаш добил 100 евра помош од Република Србија.

Во таа пригода, директорот на Гранд рече нешто што многумина сакаа да го слушнат, а тоа е понатамошниот тек на музичкото шоу.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Zvezde Granda (@zvezdegranda) on

– Финалето ќе се одржи за следната година, затоа што нема можност за тоа годинава. За да го објавиме победникот, мора да поминеме низ сите кругови на натпреварот и мора да се следат правилата – рече Поповиќ во оваа прилика за споменатиот српски медиум.

Останати вести од Радио Милева