Радио Милева

Саркастична и дрска: Луна Ѓогани одговори кој пее на нејзината прва песна, а мајка си ја нарече глупа!

Саркастична и дрска: Луна Ѓогани одговори кој пее на нејзината прва песна, а мајка си ја нарече глупа!
фото:принтскрин/пинк тв

Откако ја освои победата во „Задруга 2“, Луна Ѓогани заплови во музичките води, а саркастично одговари на прашањето кој пее во нејзината прва песна откако се појавија бројни шпекулации дека Луна впрочем не пее, туку Антониа Гиговска.

Сега водителот Огњен Амиџиќ сакаше да знае кој навистина пее на снимките, а Ѓогани саркастично и дрско му одговори.

фото:инстаграм

“Не, всушност пее мојата баба. Ако не му е јасно на некого, ете кој пее”, одговори Луна.

Потоа тазе пејачката доби задача да каже кој е најглупавиот човек во „Задруга“, а одговорот беше шокантен.

фото:инстаграм

“Ако повторно го кажам тоа, ќе започне со негодување на социјалните мрежи, а јас тоа не можам да го поднесам. Ќе одговорам мајка ми. Мајка ми е лековерна и наивна жена, исто толку драма кралица како мене”, рече Луна без многу размислување.

Останати вести од Радио Милева