Радио Милева

Сара Мејс и Димитар ја објавија првата фотографија од ќеркичката Илина (фото)

Сара Мејс и Димитар  ја објавија првата фотографија од ќеркичката Илина (фото)

Пејачката Сара Мејс и нејзинот сопруг водителот Димитар Атанасовски неодамнаа станаа родители на нивното прво дете- наследничката Илина.

Пејачката по породувањето замина дома и истакна дека е пресреќна што станала мајка.

На социјалните мрежи тогаш се појавија фотографии од Сара, Димитар и нивната ќерка Илина на која не се гледаше лицето, но сега пејачката на својот Инстаграм објави фотографија од нејзините најмили.

Односно на фотографијата се гледа како се прегранти Сара, Димитар и Илина.

„Среќно семејство“, напиша пејачката.

фото: принскрин/инстаграм