Радио Милева

Сара и Димитар ги прашаа следбениците на социјалните мрежи како им стои второ дете (фото)

Сара и Димитар ги прашаа следбениците на социјалните мрежи како им стои второ дете (фото)
foto: printscreen/instagram

Сара Мејс и нејзиниот сопруг, водителот Димитар Атанасовски неодамна станаа родители на нивното прво дете односно ќерката Илина.

Набргу по породувањето, Сара се врати на своите активности и ангажмани, а своето слободно време го поминува со ќерката и сопругот.

 

View this post on Instagram

 

Преубаво…. #чиствоздух #позитивнаенергија #февруариапролет #јагненцамајкини #илинаиатос❤️ #сараидиме❤️ #одврскафамилија😁 Само со @boramakedonija можам да бидам сигурна дека ќе одам на излет, а нема да се тревожам дали на Илина ќе и’ пропушти пелената, зошто ЗНАМ и ВЕРУВАМ во #моќнанега, а тоа се #бора пелените. #моќнамама #boramakedonija #заедносмепосилни #сараибора😁 #foreverinlove ♥️💪👶🏻🙈🤪🥳 #photocredit @vla.tkorski #nofilter #dadzver 📷

A post shared by Sarah Mace (@sarahmace_official) on

Така во зимскиот период, парот издвои време да направи прошетка на Козјак, но Сара и Димитар исто така најдоа време за себе, па го посетија и Копаоник.

Родителството ги менува луѓето и преоритетите, па така Сара и Димитар се прилагодуваат на потребите на Илина.

Тие секој момент го поминуваат со својата најмила и уживаат во нејзините први месеци.

Секако обврските се поделени, некогаш ја чува татко, а некогаш мама.

Парот често знае на социјалните мрежи да сподели фотографии од својата ќерка, па така и беше овој пат.

Сара на „Инстаграм стори“  сподели фотографија заедно со сопругот, Илина и уште едно бебе, а во описот праша:

„Второ ни стои?“ праша пејачката.

foto: printscreen/instagram

Дали Сара и Димитар ќе поработат на случајот Илина да добие братче или сестричка времето ќе покаже.

Останати вести од Радио Милева