Радио Милева
ја вжешти атмосферата

Сања Кужет со жежок танц го распамети жирито во „Ѕвездите на Гранд“ (видео)

Сања Кужет со жежок танц го распамети жирито во „Ѕвездите на Гранд“ (видео)
фото: Инстаграм

Секоја сабота имаме прилика да го гледаме забавното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“.

Освен кавгите на жирито и кандидатите кои се натпреваруваат во фокусот на вниманието знае да биде и згодната водителка Сања Кужет.

Имено, добро познато е дека Сања сака често знае да заигра на некоја омилена песна и со жежок танц да ја подгреа атмосферата во студиото.

Така и беше овој пат кога водителката замеша со колковите на песната „Африка“ и ги крена сите на нозе во студиото.

Жирито со воодушевување гледаше во нејзиниот настап, а Марија Шерифовиќ и Јелена Карлеуша станаа на нозе.

Како изгледа жешкиот танц на водителката погледнете во видеото подолу.

Останати вести од Радио Милева