Радио Милева

Сања Кужет со видео го растажи регионот: „Не е сине Дедо Мраз“ (ВИДЕО)

Сања Кужет со видео го растажи регионот: „Не е сине Дедо Мраз“ (ВИДЕО)

Во Белград, многу јавни личности одговорија на повикот секоја вечер на своите прозорци и балкони да им даваат поддршка со долг аплауз на персоналот и медицинските лица кои се борат со „вирус – чумата“ кое го зафати целиот свет.


Водителката Сања Кужет и самата аплаудираше но и снимаше додека одекнуваше гласниот аплауз од нејзината тераса, а нејзиниот мал син и се придружи.Додека траеше аплаузот, едно дете го повика Дедо Мраз, а нејзиниот мал син со воодушевување ја праша каде е тој добар дедо што им носи подароци на децата?

„Не е Дедо Мраз синет“, напишала Сања во видеото со аплауз за поддршка на лекарите, а покрај него му објаснила на својот син, прикувајќи тажна емотикона.

 

View this post on Instagram

 

“Nije sine Deda Mraz”. 🎅 😔 Podrska lekarima! 👏👏👏 #ostanikodkuće

A post shared by Sanja Kuzet (@sanja_kuzet) on

Останати вести од Радио Милева