Радио Милева

Сања Долежал од „Нови фосили“ на голема сцена запеа со ќерка си – еве како изгледа и пее Леа (видео)

Сања Долежал од „Нови фосили“ на голема сцена запеа со ќерка си – еве како изгледа и пее Леа (видео)
фото:фејсбук/сања долежал

Познатата хрватска пејачка Сања Долежал, долгогодишен вокал на популарниот состав „Нови фосили“, одржа концерт во Белград, во Саца центар, а нејзината ќерка Леа настапи со неа.

Тие двете ја отпеаја песната „Мајчини очи“ и ги собраа симпатиите на публиката.

фото:фејсбук/сања долежал

Сања неодамна за српски „Блиц“ кажа дека нејзината Леа одлучила да се занимава со музика.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Grand tv (@grand_televizija) on

-Сопругот и јас ја оддалечувавме цел живот од музиката, а таа тоа го сакаше.Постојано и зборувавме „само ти пеј, нека биде тоа твоја љубов, но заврши некој факултет“. Сепак, не успеавме во нашата намера. На крајот запиша џез академија во Лондон, откри пејачката во таа прилика.

Останати вести од Радио Милева