Радио Милева
на кафе со мама

Сандра – Африка ја покажа мајка и: Слични атрибути, различен лик (ФОТО)

Сандра – Африка ја покажа мајка и: Слични атрибути, различен лик (ФОТО)

Пејачката Сандра Африка нема навика да ја разоткрива приватноста, особено не членовите на своето семејство. Ниту во јавноста, ниту на социјалните мрежи, но сега направи исклучок па им ја претстави мајка си на своите следбеници и фанови и откри од кога ја наследила убавината.

„Мајка“ – напиша пејачката споделувајќи фотографија од  Инстаграм приказните и додаде емотиконско срце.

На убавиот сончев ден,  двете уживаа заедно во прошетката и заедничкото кафе, а пејачката ги сними тие моменти и ги објави на социјалните мрежи.

Од приложенеото може да се заклучи едно: Сандра – Африка од нејзината мајка ги наследила телесните атрибутите, барем оние природните, но во ликот… сепак се различни!

фото: Инстаграм принтскрин/sandraafrika

Останати вести од Радио Милева