Радио Милева

„Само ти си ми потребан за мојата среќа“: Шерифовиќ јавно и се обрати на својата љубов, па ги насмеа следбениците

„Само ти си ми потребан за мојата среќа“: Шерифовиќ јавно и се обрати на својата љубов, па ги насмеа следбениците
фото: соња спасиќ

Марија Шерифовиќ на својот „Инстаграм“ испрати емотивна порака на својата љубов, па ги насмеа сите.

Шерифовиќ објави фотографија од својот микрофон, а во описот на фотографијата напиша:

„Љубов моја, најубав мој. Па, што ќе правам без тебе!? Мојот живот нема да има смисла. Никој не сум сакала како тебе и никој нема да може да те замени. За мојата среќа си ми потребен само ти, ти си мојот свет и ништо не ме интеренсира“ напиша Шерифовиќ и ги насмеа своите следбеници.

фото: инстаграм

Инаку, Шерифовиќ е дел од жирито на новата сезона на региоалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ каде што заедно со своите колеги ќе можа да го оценува кандидатите  и да биде ментор на некои кандидати.

Останати вести од Радио Милева