Радио Милева

Само што се ожени, Вељко Ражнатовиќ веќе се жали од невестата (фото)

Само што се ожени, Вељко Ражнатовиќ веќе се жали од невестата (фото)
фото:вељко ражнатовиќ/инстаграм

Синот на фолк пејачката Цецa Ражнатовиќ, Веjко Ражнатовиќ штотуку заплови во брачните води, а веќе има забелешки.

Пред само една недела, тој и кажа судбоносно „да“ на својот бремена избраничка Богдани Родиќ, сега Ражнатовиќ и веќе се жали на неа.

фото:вељко ражнатовиќ/инстаграм

На својот Инстаграм профил, Веjко објави слика од Марлон Брендо од легендарниот филм „Кум“ на која пишува: „Не ме интересираат други жени, јас сум од моето на*бал“.

На Ражнатовиќ изгледа многу му се допадна оваа фотографија, па дури се пошегува и напиша дека може да ја постави како профилна.

Останати вести од Радио Милева