Радио Милева
Посебен детаљ од кумата

Розова бајка: Сара Мејс го покажа домашниот детски рај на нејзината мала принцеза Илина (фото)

Розова бајка: Сара Мејс го покажа домашниот детски рај на нејзината мала принцеза Илина (фото)
фото:сара мејс/инстаграм принтскрин

Во месец септември 2018 година, пејачката Сара Мејс и водителот Димитар Атанасовски станаа родители за првпат.

На свет дојде плодот на нивната љубов – малата Илина која сега има две ипол години и е центарот на нивниот универзум.

фото:сара мејс/инстаграм принтскрин

Сара во доста интервјуа за домашните медиуми изјави дека мајчинството ја променило многу, а денот и е така организиран што кога завршува со работните обврски, го исклучува телефонот и е резервирна само за Илина.

фото:сара мејс/инстаграм принтскрин

Времето лета, децата си растат, а мама Сара и тато Димитар секојдневно на социјалните мрежи објавуваат како расте нивната наследничка, нејзините палавости, игрите со кучето Атос, љубовта кон музиакта од мали нозе…

фото:сара мејс/инстаграм принтскрин

Овој пат Сара го покажа домашниот детски рај на малата принцеза во кој преовладува розовата боја, а најново меѓу деталите е виножитото кое на ѕидот го наслика нејзината кума.

фото:сара мејс/инстаграм принтскрин

Сара се пофали со ова уметничко дело кое сигурно најмногу и се допадна на малата Илина, а очигледно кумата ја освои и мама која сакаше ова да го покаже пред своите бројни следбеници на Инстаграм.

Останати вести од Радио Милева