Радио Милева

Росалинда и во петтата деценија од животот „пука“ од сексапил во проѕирен фустан (фото)

Росалинда и во петтата деценија од животот „пука“ од сексапил во проѕирен фустан (фото)

Ретко кој не се сеќава на убавата Росалинда од времето кога кај нас се прикажуваа шпански серии.

Убавата Росалинда и денес плени со својата убавина и женственост, а деновиве се појави на Латино Греми наградите.

фото:инстаграм

Талија(48) пред се е пејачка која остана перманентна на музичката сцена, а на црвениот килим се појави во проѕирен црвен фустан со широк отвор под градите.

фото:инстаграм

Нешто подоцна, Талија ја прими наградата за кариера долга десет години.

Таа им се заблагодари на присутните, а во ова издание „пукаше“ од сексапил.

фото:инстаграм

Долгата коса и остана како заштитен знак, а тешко кој би ја заборавил и таа широка бисерна насмевка.

Останати вести од Радио Милева