Радио Милева

Роналдо не жали многу за испаѓањето на Португалија – ужива во страстите со Џорџина (фото)

Роналдо не жали многу за испаѓањето на Португалија – ужива во страстите со Џорџина (фото)

Кристијано Роналдо на Инстаграм покажа дека и не му е толку лошо поради испаѓањето на Португалија од Светското првенство во Русија.

Тој објави фотографија од семејниот одмор на која позира со девојката Џорџина Родригез и најстариот син Кристијано Роналдо Џуниор.

Фотографијата за само неколку часа собра повеќе од шест милиони лајкови, а Португалецот докажа дека доброто време одлично го користи после испаѓањето од првенството.


Претходно и неговата девојка Џорџина објави фотографија од одмор на која страствено се бакнуваат.