Радио Милева
Полна оптимизам

Родителите продадоа имот за да и помогнат: Тања Савиќ замина во Австралија за да си ги врати децата

Родителите продадоа имот за да и помогнат: Тања Савиќ замина во Австралија за да си ги врати децата
фото:тања савиќ/инстаграм

Тања Савиќ ги спакува куферите и отпатува од Србија со адвокат за да стори сé што е законски можно за да ги врати нејзините синови Максим и Ѓорѓе.

Агонијата на пејачката Тања Савиќ трае повеќе од десет месеци, од кога таа беше разделена од нејзините синови кои сопругот Душан Јованчевиќ ги однесе во Австралија од Србија. Таа утре ќе се сретне со Душан лице в лице и ќе се бори за нејзините наследници на суд, а како што претходно изјави за „Блиц.рс“, верува дека правдата ќе победи и дека судот во Австралија ќе ги врати нејзините деца.

– Само што го завршуваме ова поглавје. Среќна сум, се надевам на најдоброто. Верувам во Господ и во правдата – рече Тања во тоа време.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by TANJA SAVIC (@tanja_savic_private)

Пејачката пристигна во Австралија, а како што изјави близок извор на Тања, со месеци подготвувала документација за сослушувањето, но и доказите потребни за враќање на децата со кои планира да живее во Србија.

– Тања разговараше со својот адвокат за сите детали. Таа собра пари за патување во Австралија и направи се што можеше за повторно да ги прегрне своите синови. Овие месеци и беа тешки бидејќи не можеше да ги прегрне, да ги бакне. Плачеше цело време, а семејството ја тешеше. Секогаш и тогаш таа се молеше овој случај да успее, а нејзините родители, според гласините, продадоа некаков имот само за да и помогнат да патува и да остане во Австралија. Таа ја собра храброста и замина полна со оптимизам да биде повторно среќна во прегратките на нејзините наследници – вели изворот за „Блиц.рс“.

Останати вести од Радио Милева