Радио Милева
Големо семејство

Родиќ ги дочекаа Ражнатовиќ со богата трпеза во Тител: Таму беше и Богдан со Цеца, но и Шијан со бремената Бојана (фото)

Родиќ ги дочекаа Ражнатовиќ со богата трпеза во Тител: Таму беше и Богдан со Цеца, но и Шијан со бремената Бојана (фото)
фото:принтскрин инстаграм/вељко ражнатовиќ

Фолк sвездата Цеца Ражнатовиќ и нејзините најблиски уживаа во величествениот имот во Тител кај сватовите Родиќ.

Имено, Вељко сподели дел од атмосферата на својот Инстаграм, а на ручек им се придружија и Мирко Шијан и неговата бремена девојка Бојана Родиќ и сестра на Богдана Ражнатовиќ. Тука беше и момчето на Цеца, Богдан Срејовиќ.

– Семејство, што има? – им се обрати Вељко додека снимаше, и сите го поздравија со насмевка.

фото:принтскрин инстаграм/вељко ражнатовиќ

Покрај родителите на Богдана, присутни се и сестрата на Цеца, Лидија со сопругот и децата, Наташа Родиќ, Богдана Ражнатовиќ …

Богатата трпеза не изостана, па очигледно е дека уживаат во природата и убавиот сончев ден.

Останати вести од Радио Милева