Радио Милева

Роденденска исповед на Јелена Карлеуша: Пејачката откри што добила од Душко, но и дека сега научила да се радува на мали нешта

Роденденска исповед на Јелена Карлеуша: Пејачката откри што добила од Душко, но и дека сега научила да се радува на мали нешта
фото:јелена Карлеуша/инстаграм/принтскрин

Јелена Карлеуша на 17-ти август го прослави својот 42-ри роденден, а роденденската забава се случи во нејзината семејна вила. Екипата на Телеграф.рс имаше можост да присуствува на забавата, но и да поразговара со Јелена која вели дека поради организацијата не стигнала ни да си замисли желба.

– Искрено, ништо. Навистина ништо. Толку брзав да го подготвам роденденот што не се справив со моите желби, туку да ги израдувам сите – рече Јелена за Телеграф.рс.
– За мене беше важно што сите имаа добро поминато време, дека сите дојдоа, дека имаше убава атмосфера, а не „фејкерска“. Дека за сите имапе добро јадење, без оглед на тоа што никој не ја допре шведската маса – се пошегува Јелена.

Како што кажала, нејзината помлада ќерка Ника спие со неа, па чекала до полноќ, вечерта на 16-ти, да биде прва што ќе и честита на мајка си за роденденот.

 

View this post on Instagram

 

Bday ?? (more pics soon)

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on

Сопругот на Јелена, Душко Тошиќ, не можеше да дојде во Србија поради фудбалот и обврските не му дозволија да присуствува на прославата, а новинарите беа заинтересирани дали тој подготви изненадување за неа, иако е далеку.

– Изненадување е што го имам сето ова вечерва. (смеа) Зарем тоа не е убаво изненадување? Изненадување за целата јавност, веројатно – рече Јелена.

На прашањето колку е променет нејзиниот живот кога се споредува со 20 години и сега, Јелена кажа што е различно.

– Уживам во малите нешта, уживам во малите работи секој ден. Особено откако се случи трагедијата со Дивна, навистина решив да одам чекор по чекор во животот. Тоа е она што ме научи животот … Да ценам сè што имам. Пријатели, дозволете ми да не го заборавам секој убав збор. Никогаш да не заборавам оној што ми прави добро е многу важно. И, да им простуваме на непријателите. Тоа е можеби најголемата мудрост на животот. Не се оптоварувајте со лутина и омраза кон никого, туку простете и справувајте се само со убави емоции, изјавува Карлеуша.

Останати вести од Радио Милева