Радио Милева
Радост голема

Роденденска бајка: Александра Пријовиќ и Филип го славеа вториот роденден на синот кој имаше дури три торти (фото)

Роденденска бајка: Александра Пријовиќ и Филип го славеа вториот роденден на синот кој имаше дури три торти (фото)
фото:александра пријовиќ/инстаграм

Синот на Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ, Александар, изминатиот викенд го славеше својот втор роденден, а пејачката ја сподели атмосферата од домот, каде имало вистинската роденденска бајка.

Станот на семејството Живојиновиќ имаше полно балони и подароци, а малиот Александар го пречекаа три роденденски торти.

фото:александра пријовиќ/инстаграм

Нетрпеливо ги отвораше подароците што ги доби, а како изгледа роденденската атмосфера во домот на Александра и Филип, можете да видите од објавата на познатата пејачка.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lepa Brena (@lepabrenaa)

На роденденот беа присутни и баба Брена и дедо Боба кои се фотографираа држејќи го внукот во рацете.

фото:александра пријовиќ/инстаграм

 

фото:александра пријовиќ/инстаграм

Останати вести од Радио Милева