Радио Милева

Рита Морено: Сексот со Брандо беше подобар отколку со Присли (ВИДЕО)

Рита Морено: Сексот со Брандо беше подобар отколку со Присли (ВИДЕО)

Холивудската икона Рита Морено во шоуто на Венди Вилијамс говореше за нејзините врски со Марлон Брандо и со Елвис Присли, па сподели информации и за нивниот сексуален живот.

– Елвис несомнено беше крал на сцената, но затоа во споредба со Марлон не се докажа многу во кревет – рекла 86-годишната актерка.

Морено, филмскиот заводник Брандо го запознала во 1954 година на снимање на филм, а со Елвис Присли почнала да се забавува подоцна, за, како што рекла, да го направи Марлон љубоморен.

– Еднаш кај Брандо најдов секси долна облека што не беше моја. Заминав дома во солзи – раскажала Морено и додала дека потоа за неа се заинтересирал Елвис, со кого излегла веднаш штом се присетила на долната облека што ја нашла кај Марлон Брандо.

Морено рекла дека Брандо бил лут заради тоа, дека фрлал столчиња во тоа време, но, додала, било прекрасно да се направи љубоморен тој човек.