Радио Милева

Ристе Ристески се пресели во Белград, па се најде во друштво на оваа згодна српска пејачка

Ристе Ристески се пресели во Белград, па се најде во друштво на оваа згодна српска пејачка

Македонскиот победник во „Ѕвездите на Гранд“, Ристе Ристески по неговата победа во музичкото шоу се врати во родниот Охрид и имаше настапи по цела Македонија.

Меѓутоа, пејачот пред некое време се пресели во Белград. Тој истакана дека сака таму да живее бидејќи му е полесно за неговата музичка кариера.

Покрај тоа што  ќе работи на својата кариера, Ристе има време за дружење и со своите колеги и пријатели.

Имено, Ристе на својот „Инстаграм“ сподели фотографија на која е заедно со српската пејачка Катарина Живковиќ.

Ристе објави дел од атмосферата на „Инстаграм стори“, па пејачите сигурно одлично си поминал.

 

Останати вести од Радио Милева