Радио Милева
Промена...

Ристе Ристески има нов имиџ: Пејачот позираше разголен, а во новото издание тешко би го познале (фото)

Ристе Ристески има нов имиџ: Пејачот позираше разголен, а во новото издание тешко би го познале (фото)
фото:ристе ристески/инстаграм принтскрин

Македонскиот победник во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ од 2017 година, Ристе Ристески, како и многумина музички изведувачи како да стагнира на музички план во пандемијата од коронавирусот.

Ристе не беше активен ниту на социјалните мрежи, но се до неодамна кога објави дека ужива во зимата на Копаоник во Србија.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Riste Risteski (@riste_risteski)

Откако уживаше во скијањето и снегот, Ристе му се варти на родниот Охрид. И на домашен терен не престана со опуштање и релаксација, но и на времето посветено на физичкиот изглед.

фото:ристе ристески/инстаграм принтскрин

Погледот од теретаната кон езерото е соврешен, а исто и од базенот каде Рситески се препушти на комплетно уживање.

фото:ристе ристески/инстаграм принтскрин

Она што може да се забележи е дека Ристе пуштил подолга брада, па малку е тешко да го препознаете на права.

фото:ристе ристески/инстаграм принтскрин

Разголен позираше пред своите следбеници и им откри како го минува времето во својот Охрид.

Останати вести од Радио Милева