Радио Милева
богатство за комфор

Ријана искешира неверојатни 18 милиони долари за оваа луксузна вила во Беверли Хилс (фото)

Ријана искешира неверојатни 18 милиони долари за оваа луксузна вила во Беверли Хилс (фото)
фото:профимедиа

Пејачката Ријана (33) купи вила за неверојатни 13.800.000 долари во ексклузивниот дел од Беверли Хилс.

Вилата датира од 1930 година и наводно ова е најголемото купување на имот на Ријана досега. Вилата на Тајлер Пери се наоѓа во соседството, каде минатата година неколку месеци живееја Меган Маркл и принцот Хари.

фото:профимедиа

Меѓу другите добро познати соседи се и Сер Пол Макартни, Мадона и Мараја Кери.
Вилата се наоѓа зад жива ограда и високи порти, сместена меѓу густата шума. Оваа куќа има дури три засебни згради, базен во дворот, неколку места за гледање и многу други објекти. Покрај тоа, таа е скриена од љубопитните очи.

фото:профимедиа

Ријана го купи комплексот од инвеститор, кој го купи домот во 2016 година. Тој наводно го срушил и реконструирал поголемиот дел од структурата од 30-тите години на минатиот век, а во средината на 2019 година ги тужел своите добавувачи за неколку милиони долари за наводна измама и лошо работење.

фото:профимедиа

Имотот накратко се појави на пазарот минатата година и за него беа побарани 15.000.000 долари. Сепак, продажбата на Ријана наводно била извршена надвор од пазарот, а се чини дека пејачката успеала да ја намали цената за еден милион.

фото:профимедиа

Внатрешноста на вилата е преуредена, а ѕидовите се обоени во бело, додека паркетите имаат црни акценти, што е популарен стил во Лос Анџелес во последните неколку години. Двоспратната главна куќа има пет спални соби, плус пространа мастер-апартман со отворен пристап до дворот, камин и луксузна бања. Покрај тоа, има уште два објекти подолу каде има уште пет соби за гости.

фото:профимедиа

Кујната има две големи мермерни трпезариски маси. Постои и „влажен“ бар, а дневната соба и гостинската соба имаат камин. Главната спална соба подолу се протега во друга просторија од 100 квадратни метри која е опремена со вграден плакар. Исто така постои и голема мермерна бања во спа-стил, и своја станбена површина со отворен план.

Од главниот стан се наоѓа прекрасен поглед кој води кон дворот околу кој има бесконечно зеленило. Во долниот дел од вилата, специјално е дизајнирана главната бања со када, која е отворена и води кон терасата со сонце.

фото:профимедиа

Во центарот на дворот има специјално дизајниран базен, како и низа можности за релаксација и уживање во бањата. Во една од куќите за гости свртена кон дворот има мини фитнес центар.

фото:профимедиа

Постојат многу отворени простори за дружење, кои се украсени до најмалите детали, така што мирот и уживањето се загарантирани. Исто така, постојат неколку внатрешни и надворешни изгледи со поглед на зеленилото во кањонот Калдвотер.

Останати вести од Радио Милева