Радио Милева

Ријана ги изненади своите фанови со фотографија од бебе: „Толку многу сум благодарна што бев тука на твојот прв ден“

Ријана ги изненади своите фанови со фотографија од бебе: „Толку многу сум благодарна што бев тука на твојот прв ден“
фото: гети имагес

Додека фановите со нетрпение го очекуваат излегувањето на новиот албум на Ријана, а пред да започне со професионалните обврски, пејачката ужива во најдобро друштво.

Имено, нејзината пријатели Џенифер и Арон станаа родители, а пејачката беше покрај парот уште во првите мигови на нивното родителство.

Ријана на социјалните мрежи објави фотографија со новороденчето, а во описот на истата напиша:

„Тетка Онан и Џеј Џеј“ – напишала среќната пејачка покрај фотографијата.

фото: Инстаграм

Таа сподели и фотографија со која предизвика радост што може да ја сподели својата среќа со пријателите и тоа да биде еден од нејзните најважни денови во нејзиниот живот.

„Толку многу сум благодарна што бев тука на твојот прв ден, детенце! Тетка ти веќе многу те сака. Честитки на семејството Дејвис“ – истакна пресреќната Ријана.

Ријана исто така прокоментира и за постарото дете на семејството Дејвис:

„Знам дека нема да ти се допадне тоа што ќе ја делиш твојата мајка, но ќе добиеш нови играчки, а помалиот брат ќе ги добие твоите стари играчки така што ќе бидеш добро“

фото: Инстаграм

Ријана досега неколку пати истакна дека нејзина најголема желба е да стане мајка.

Останати вести од Радио Милева