Радио Милева

Ријалити легендата Екрем Јевриќ и после смртта сите го паметат, а ова е неговиот син Вердин, кој е вистински фраер (ФОТО)

Ријалити легендата Екрем Јевриќ и после смртта сите го паметат, а ова е неговиот син Вердин, кој е вистински фраер (ФОТО)

Екрем Јевриќ сите го засакаа преку неговото учество во реалните шоуа. Оваа ријалити легенда предвреме замина на 4 март, 2016 година.

Екрем почина ненадејно во Њујорк, каде што живееше со своето семејство. Како што тогаш објавија медиумите, Јевриќ тргнал на работа и по пат доживеал срцев удар во автомобилот. Брзата помош пристигнала на самото место, но било предоцна.

Екрем, беше познат и по прекарот „господа“, а стана ѕвезда на Интернет благодарение на милионските прегледи на Јутјуб на неговата песна „Куќа – пос’о“.

Тој беше оженет со Игбала Јевриќ, со кого имаше четири сина: Енис, Вердин, Хајрудин и Берат.

Во 2010 година учествуваше во реалното шоу „Фарма“, каде го зазема третото место.

Вердин е многу популарен на социјалните мрежи, а живее во Њујорк и е вработен во една тамошна агенција за обезбедување.

 

Останати вести од Радио Милева