Радио Милева
гордост

Ретко споделува приватни моменти, но сега не можеше да не се пофали: Ќерката на Анета Молика е матурантка и порасна во вистинска убавица (фото)

Ретко споделува приватни моменти, но сега не можеше да не се пофали: Ќерката на Анета Молика е матурантка и порасна во вистинска убавица (фото)
фото: Инстаграм/анета молика

Анета Мицевска или позната како Анета Молика е еден од најдобрите женски вокали на музичката сцена, па често добива позитивни коментари за нејзиниот глас.

Кога станува збор за музиката, Молика е активна на социјалните мрежи, па знае да запее да се сними и тоа да го објави.


Пејачката не сака да споделува многу приватни детали од својот живот, но некогаш знае да направи исклучок и да се пофали со убави моменти, или кога има повод за славење.

Така беше и овој пат кога се пофали дека нејзината ќерка е матурантка.Имено, пејачката на својот Инстаграм објави фотографија од ќерка си Моника која се слика за табло.

фото: Инстаграм/анета молика

Под објавата се нижеа честитки од пријателите на Анета, а Моника и посакаа понатамошен успех.

Инаку, Моника учи стоматологија, и иако има дарба за пеење, стоматологијата сака да биде нејзина идна професија.

Анета Молика се пофали за што има талент нејзината ќерка: „Кој си знае, си знае“ (фото) – Вистина.мк (vistina.com.mk)

Останати вести од Радио Милева