Радио Милева

Ретко може да ја видите во вакво издание: Сузана Турунџиева се соблече во бикини, па ја покажа својата одлична фигура (фото)

Ретко може да ја видите во вакво издание: Сузана Турунџиева се соблече во бикини, па ја покажа својата одлична фигура (фото)
фото: Принтскрин/инстаграм

Иако времето и временските температури не одговараат на лето, летните одмори и сезони се во полн ек.

Граѓаните ги земаат своите летни одмори за да заминат некаде на некоја егзотична дестинација и да ги наполнат батериите.

Македонските јавни личности во зависнот од обврските исто така го користат летниот период за да се сончаат некаде на плажа или да одморат на некое егзотично место.

Дамите од јавниот свет веќе се соблекоа во бикини, па покажаа со што располагат.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Сузана Турунџиева (@suzana_turundzieva) on

Лили Филиповска, Марјана Станојковска, Тијана Дапчевиќ,  Калиопи, Катарина Ивановска…се соблекоа во костими за капење, па го распослаа својот сексапил.

Меѓутоа, Сузана Турунџиева за разлика од нејзините колшеки ретко може да ја видиме во вакво разголено издание во кое ги пласира нејзините атрибути.

фото: фејсбук

Сепак, таа на социјалните мрежи објави фотографија во костим за капење.

Дали фотографијата е тазе направена или ја Сузе ја извади од архива не знаеме, но на неа јасно се гледат нејзините облини и одлична фигура, на која многумина може да и позавидат.

фото: фејсбук

Во описот на фотографијата, таа испрати и моќна порака.

Инаку, познато е дека Сузана често на социјалните мрежи знае да сподели некои мотивациски статуси.