Радио Милева

Рејчел Вајс и Даниел Крег првпат во јавност со својата ќерка (фото)

Рејчел Вајс и Даниел Крег првпат во јавност со својата ќерка (фото)

Холивудскиот пар кој во брак е седум години, неодамна го доби своето прво дете.

Четириесет и осум годишната актерка Рејчел Вајс се породи кон почетокот на септември, но и понатаму не сака да споделува моменти од својот приватен живот.

Сепак, папараците успеале да го следат и да го фотографираат парот како излегува од зградата со новороденечето кое го прошетале низ улиците во Њујорк.

фото: принтскрин/твитер

Вајс неколку пати зборуваше во медумите за својата бременост. Во интервју за „Њујорк тајмс“ изјави дека со сопругот очекуваат „мал човек“.

„Даниел и јас сме многу среќни. Ќе имаме “мал човек“. Не можеме да дочекаме да го видиме неа или него. Се е мистерија“, изјави тогаш Рејчел.