Радио Милева

„Редовно правам ремонт на вагината“: Српската пејачка се враќа на сцената комплет подновена

„Редовно правам ремонт на вагината“: Српската пејачка се враќа на сцената комплет подновена

Пејачката Јелена Лаловиќ, направи четиригодишна пауза поради раѓањето на детето, а сега одлучи да се врати на шоу-бизнисот.

Покрај тоа што неодамна сними песна, таа е решена да го смени нејзиниот имиџ, навики за работа, но и оние навики кои се однесуваат на здравственита грижа.

– Одам во Врњачка Бања еднаш годишно, каде што се посветувам на целиот организам, но и на телото. Прво вадам крв, па одам од еден лекар до лекар “, вели Јелена за” Ало! ” и  додава дека слушала од Сузана Манчиќ и се обидела со вагиналено оросување.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jelena Lalovic (@jellena.lalovic) on

– Тоа е прекрасна работа (смеа). Жените критикуваат и коментираат за тоа во негативен контекст само затоа што звучи така, а немаат никаква врска со тоа. Ако знаат, ќе одат најмалку двапати годишно. Ем е здраво, лекува, убаво е, не чини многу “, вели Јелена, додавајќи со насмевка:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jelena Lalovic (@jellena.lalovic) on

– Оросувањето на вагината е нормална работа, особено во мојата возраст. Јас, морам да се грижам за здравјето, вели таа.

фото:инстаграм

Останати вести од Радио Милева