Радио Милева
вечниот женски срцекршач

Разголена фотографија на Здравко Чолиќ осамна на Интернет: Не ни чудо што жените и денес лудуваат по него (ФОТО)

Разголена фотографија на Здравко Чолиќ осамна на Интернет: Не ни чудо што жените и денес лудуваат по него (ФОТО)

Здравко Чолиќ е веројкатно најголемото пејачко име на сите времиња во регионот, кога се машките вокали од забавната музика во прашање. И денес, во својата 68-ма година популарниот сарајлија „жари и пали“ на сцената ширум просторот на некогашна Југославија.

Пред претстојниот концерт на популарниот Чола во Скопје, на социјалните мрежи осамна една фотографија на која ќе го видите Чолиќ во издание во какво малкумина го виделе досега. Дури тогаш ќе ви биде јасно зошто и денес жените лудуваат по него.

Фотографијата црно – бела,  од младоста на пејачот и е настаната пред повеќе од три децении, а на неа Чола е разголен, во гаќички за капење како влажен позира крај базенот.

Но дека не се во изгледот иако Чолиќ и денес изгледа како „младич“, говорат и концертите на кои и сега се случува по некој градник или женски гаќички да долетаат на бината.

Останати вести од Радио Милева