Радио Милева
Тежок живот

Растела во сиромаштија, а во дом завршила на осум години: Мајката на Чак Норис наполни 100 години, а ова е вистината за нејзината тажна судбина

Растела во сиромаштија, а во дом завршила на осум години: Мајката на Чак Норис наполни 100 години, а ова е вистината за нејзината тажна судбина
фото:фејсбук

Мајката на американскиот актер Чак Норис наполни 100 години, додека тој ред нешто повеќе од два месеци наполни 81 година.

Актерот, кој има пет деца и 13 внуци, неодамна објави заедничка фотографија со неговата мајка и истакна колку е горд на неа.

фото:принтскрин

– Јас не би бил човекот што сум, да не беше таа. Благословен сум што ја имам. Таа, патем, имаше многу тежок живот. Таа порасна во сиромаштија и заврши во дом на само осум години. Две години се лекувала од ретка болест, па ја однеле дома. Цело тоа време го поминала во детската болница. Подоцна, по голема депресија, таа собрала памук само за да преживее. Ништо никогаш не и било лесно… Се омажи за татко ми на 16 години, а потоа остана самостојно да одгледува три момчиња. Јас, како најстар, честопати бев татко. Бевме сиромашни, но тоа не скрши – истакна Чак, објаснувајќи колку тој ја смета за силна, прекрасна жена која често се молела за него.

Останати вести од Радио Милева