Радио Милева

Раста предизвика гнев кај народот проради скандалот кој го направи на аеродром, ама полицијата му покажа каде му е местото

Раста предизвика гнев кај народот проради скандалот кој го направи на аеродром,  ама полицијата му покажа каде му е местото
фото:инстаграм/стефанѓуриќраста

Стефан Ѓуриќ Раста слета на аеродромот во Белград во петокот вечерта, а  во исто време пристигнале уште неколку авиони, со што се направила направила гужва на пасошката контрола.

Иако во функција биле и дополнителните шалтери, редот бил долг , што не му се допаднало  на Раста, пишува српски Курир.

Како што е наведено, тој немал намера да чека како и секој друг, па преминал пред сите, и предизвикал револт кај патниците. Ова однесување на раперот  не ја исклучи полицијата на пасошка контрола, која го вратила во редот каде му е местото.

фото:инстаграм/стефанѓуриќраста

“Марш во п**а ти м*тер “, викнал наводно раперот, кој додека  поминувал покрај луѓето видно бил незадоволен и револтиран бидејќи планот не му успел.

“Точно е , го видов додека се  туркаше, само чекав  кога ќе се обиде да помине. Од каде му е таа идеја? Не знам ни зошто се нервирам воопшто”, раскажува една жена која непосредно се нашла на аеродромот.

Останати вести од Радио Милева