Радио Милева
Љубовна авантура

Расел Кроу со вишок килограми не личи на себе, но и со таков изглед има 26 години помлада девојка (фото)

Расел Кроу со вишок килограми не личи на себе, но и со таков изглед има 26 години помлада девојка (фото)
фото:расел кроу/инсатграм

Расел Кроу бил „уловен“ како ја бакнува својата нова девојка Бритни Териот додека заедно играле тенис на еден од спортските терени во Сиднеј.

По повеќемесечните шпекулации дека холивудскиот актер конечно е „уловен“ во нова љубовна авантура за која што велеше дека му е само добра пријателка, сега фотографиите докажуваат нешто друго.

Парот бил забележан како разменува нежности на тенискиот терен во Сиднеј. 53-годишниот Расел делувал целосно задоволно со новата девојка, со која што заедно глумел во филмот „Broken city“ во 2013-та година и која што од него е помлада 26 години.

Откако првпат биле видени заедно во јавнота, обожавателите на Расел дошле до заклучок дека Бритни многу потсетува на поранешната сопруга на Расел, 51-годишната актерка Даниела Спенсер.

Инаку, тој од неа се развел во 2018-та година по 15 години брак, а заедно имаат двајца синови.

Иако разводот тешко го поднел, очигледно дека младата Бритни е соодветна замена за поранешната сопруга на Расел, а судејќи по фотографиите тој изгледа навистина среќно.

Останати вести од Радио Милева