Радио Милева

Ранко од „Чиста љубов“ за првпат проговори за ќерката која ја доби со девет години постарата сопруга

Ранко од „Чиста љубов“ за првпат проговори за ќерката која ја доби со девет години постарата сопруга
фото:принтксрин/јутјуб

Актерот Момчило Оташевиќ ја доби ќерката Маша пред една година со девет години постарата актерка Јелена Перчин.

Бидејќи тој ретко споделува детали од неговиот приватен живот со јавноста, сега за прв пат зборуваше за својата сопруга и наследничката.

– Малата Маша… Таа е физички иста како мојот татко Душко кога бил дете. Ги имате овие две слики, а исто бебе, само една слика е во црно-бела боја, направена одамна, а другата во 2019 година боја.

– Таа е позитивна, па затоа е на Јелена и на мене, многу весела и навистина не е тешко со неа. Јас ќе го разгалам, веројатно. Мое прво дете е, а ќерките се за тоа – тато ги разгалува. И покрај тоа што ниту јас ниту сестра ми не бевме такви, не мислам дека нашите родители не израснаа како што треба, не би променил ништо.

Иако и тој и Јелена имаат многу актерски ангажмани, еве како славната двојка успева да ги балансира приватните и деловните активности:


– Комбинираме,смислуваме, еве Јелена снима шоу во моментов, јас снимам, но ако имам пауза од 10 до 14, а потоа таа оди на проба па јас сум со Маша. Со среќа, управуваме со сè. Дури и Јелена го снимаше филмот „Корпорација“ во Љубљана кога Маша имаше само три месеци, па ја зеде со себе и за време на паузите ја доеше. Мислам дека сум создаден за улогата на татко и сопруг, навистина ми е убаво. Уште од кога сум оженет и имам дете, подобро се будам “, вели популарниот хрватски актер.

фото:принткрин/јутјуб/инстаграм

Останати вести од Радио Милева