Радио Милева
едвај чека да заврши

Радмила Манојловиќ ги сумираше впечатоците од 2020та: „Многу плачев во текот на целата година“

Радмила Манојловиќ ги сумираше впечатоците од 2020та: „Многу плачев во текот на целата година“
фото: Соња Спасиќ

Пејачката Радмила Манојловиќ спаѓа во оние пејачки која едвај чека да заврши 2020та година.

На прашањето со кој би се сменила на 24 часа, таа одговори:

-Не би се менувала со никој, но би ја променила 2020та, навистина беше претешка. Изгубив многу драги луѓе, повеќе време поминував на гробишта отколку на било кое друго место…Што побрзо да заврши овој кошмар и никогаш да не се повтори ова 2020та година“, вели пејачката и додава:

„Многу плачев во текот на целата оваа година и за жал тоа не беа солзи радосници“, изјави пејачката за курир.рс

На прашањето што посакала од Дедо Мраз, таа вели:

„Не е клише, но здравје, здравје, здравје. Кога сте здрави, се можете. И да заврши короната, па да живееме и работиме нормално“ заклучи Манојловиќ.

 

Останати вести од Радио Милева