Радио Милева

Рада Манојловиќ повторно направи модна катастрофа од себе (фото)

Рада Манојловиќ повторно направи модна катастрофа од себе (фото)

Не е спорно дека српската пејачка Рада Манојловиќ е меѓу една од најзгодните пејачки, особено поради долгите нозе кои се нејзиниот најсилен атрибут.

Свесна дека не може да се пофали со бујни гради или задник, Рада секогаш преферира да ги истакнува носете, но очигледно се уште не го нашла вистинскиот начин како да го направи тоа или не ангажирала стилист.

Имено, таа на својот последен настап во една дискотека се појави облечена во црна блузичка од тантела, а од долниот дел го исклучи со тоа што на себе има само црни гаќички.

 

View this post on Instagram

 

👄

A post shared by Radmila Rada Manojlovic (@radamanojlovic) on

Вака скудно облечена изгледа како да заборавила да се облече во целост, па иако нозете и изгледаат совршено, овој стајлинг на рада и не е за некоја пофалба.

фото:инстаграм