Радио Милева

Рада Манојловиќ поради Саша Поповиќ плачела и била во депресија цел месец, а ова е причината за која јавно проговори

Рада Манојловиќ поради Саша Поповиќ плачела и била во депресија цел месец, а ова е причината за која јавно проговори
фото:инстаграм/рада манојловиќ

Популарната српска пејачка Рада Манојловиќ ја отвори душата и јавно ја призна непријатноста што ја доживеала од директорот за продукција „Гранд“ Саша Поповиќ.

Всушност, пред осум години, Филип Милетиќ и Милош Рогановиќ и го понудија целиот албум „Добредојде во клубот“, но сепак, таа не го сними затоа што на Саша Поповиќ не му се допаднал, а во тој период тој ги избрал песните за вездите на „Гранд“.

фото:инстаграм

– Секој знае за албумот на Северина каде се „Бред Пит“, „Град без луѓе“, „Добредојде во клубот“. Јас го снимив целиот тој албум. Од сите овие песни, има демо снимки што ги пеев. Саша Поповиќ сè уште одбираше песни за нас, а потоа отиде во студиото и рече: „Ова не е нешто за мене…“. Тие не се согласија. Плачев и бев во депресија еден месец после тоа – рече Рада, откривајќи како влијаел Поповиќ.

фото:инстаграм/рада манојловиќ

– После тоа, Поповиќ сфати дека се случуваат нови трендови и промени во музиката, и потоа се откажа од изборот на песните. Тој виде како реагирав и каков бум тој албум направи со Северина и рече: “Деца, веќе не можам очигледно да го правам ова, веќе нема да се мешам. Вие имате дозвола сами да ги изберете песните” – рече Манојловиќ.

Авторите пак, Милош и Филип и надополнија за загубата на овој албум правејќи ги нејзините хитови „Маракана“ и „Алкотест“.

Останати вести од Радио Милева