Радио Милева
Со план за заработка

Рада Манојловиќ откри од што заработува додека живее во родното село за време на пандемијата

Рада Манојловиќ откри од што заработува додека живее во родното село за време на пандемијата
фото:рада манојловиќ/инстаграм принтскрин

Заради пандемијата на коронавирус, која беше прогласена во март минатата година, сите настапи на пејачките во 2020 година беа откажани, а Рада Манојловиќ не крие дека едвај чека да започне со работа, но, што се однесува до финансиите, таа сепак успеа да се снајде во поглед на финанссите.

Имено, Рада моментално престојува во родниот град Четереш затоа што го издава станот во Белград, па успева да заработи доволно пари од кирија и преглед на Јутјуб.

– Во моментов сум во родното село, нема настап веќе подолго време. Заработувам од прегледување песни на каналот Јутјуб и од изнајмување станот што во центарот на Белград. Претпоставувам дека наскоро ќе започнеме со тезга, сите се уморија од носење маски и седење дома – призна пејачката за српски Телеграф.

Останати вести од Радио Милева